קניית קישורים לקידום אורגני: הדרך להצלחה או נפילה?

 01/10/2023

אם אתה שואל את עצמך: "האם אני צריך לקנות קישורים בכדי לקדם את האתר שלי בגוגל?" זה סימן שאתה צריך לקרוא את המידע במאמר הזה.
המאמר עוסק בחשיבותם של קישורים לקידום אתרים אורגני בגוגל ומתייחס לנקודות חשובות של מהו פרופיל קישורים לא טבעי, מה הסיכון בקניית קישורים לקידום וכיצד כדאי לקדם אתרים בשנת 2023 ו-2024? 

*המאמר נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.

קישורים לקידום אתרים

למה קישורים חשובים לקידום?

גוגל בנו את המוניטין שלהם כמנוע החיפוש הטוב ביותר בשל היכולת שלהם להעריך תוכן באמצעות קישורים חיצוניים (קישורים מאתר אחד לאתר אחר).
מנוע החיפוש של גוגל כבש בתחילת דרכו את שוק מנועי החיפוש בעיקר בשל עליונותו של אלגוריתם הפייג'ראנק אשר דירג אתרים על פי הקישורים החיצוניים שקישרו אליהם.
אלגוריתם הפייג'ראנק, שהומצא על ידי מייסדי גוגל, נתן משקל וערך כמותי יחסי לכל דף אינטרנט, ערך זה שימש כייצוג למידת חשיבותו של הדף מבין כל דפי האינטרנט שאונדקסו על ידי הזחלנים של גוגל (זחלן הוא בוט שמגלה דפי אינטרנט באמצעות קישורים לדפים).
קישורים חיצוניים לאתרים שימשו כהצבעות אמון ולכן המשקל שלהם בדירוג האתר בגוגל היה מאוד חשוב.
אולם, ברגע שמקדמי אתרים הבינו את הפוטנציאל הרב של קישורים חיצוניים, הם החלו לנצל את החשיבות הרבה שיש לקישורים חיצוניים, והתפתחה פעילות ענפה של החלפות קישורים, קניית קישורים לקידום, בניית קישורים באמצעות בוטים במנגנוני תגובות בבלוגים ופורומים ועוד.
טקטיקות הקידום הללו, גרמו למהנדסי גוגל להבין שבעלי אתרים משקיעים את מרבית המשאבים שלהם בבניית קישורים לקידום מאשר בתוכן לגולש, והם החלו להילחם בתופעות הללו.
הם סימנו את הטקטיקות הללו לבניית קישורים כקישורי ספאם, והענישו אתרים על שימוש בטקטיקות של בניית קישורים לא טבעית.
גוגל הענישו אתרים שעסקו בבניית קישורים לא טבעית באמצעות הפחתה בדירוג, הסרת דפים ואף אתרים שלמים מהאינדקס.
המלחמה בקישורי ספאם על פי הגדרת גוגל, יצרה מונח חדש וחשוב שנקרא "פרופיל קישורים לא טבעי", ומהנדסי גוגל עסקו ללא לאות בזיהוי מדויק של פרופיל קישורים כזה.

כמה עולה קישורים לקידום אתרים?

מחירון קישורים לקידום אורגני בגוגל
המחיר:
קישור חלש
100 ₪ – 200 ₪
קישור בינוני
200 ₪ – 1000 ₪
קישור פרימיום
1,000 ₪ – 10,000 ₪

אבל לפני שאתם רצים לשפוך סכומי עתק על קישורים, המשיכו לקרוא יכול להיות שיש אופציה אחרת וזה יחסוך לכם מלא כסף!!!

בניית פרופיל קישורים לא טבעי לקידום אתר בגוגל
בניית פרופיל קישורים לא טבעי לקידום אתר בגוגל

פרופיל קישורים טבעי או לא טבעי

בגוגל לא הפסיקו לפתח במהלך השנים את היכולת שלהם לזהות קישורים לא טבעיים והחידוש האחרון והיעיל ביותר שלהם במלחמה באתרי ספאם וקישורי ספאם הוא אלגוריתם הספאם בריין (SpamBrain) שפותח בשנת 2018.
בעדכון של גוגל שפורסם בסוף שנת 2022, טענו גוגל כי ספאם בריין שעושה שימוש בבינה מלאכותית, מסוגל לזהות גם אתרים שקונים קישורים וגם כאלה שמוכרים קישורים.
מלבד השימוש באלגוריתם לזיהוי קישורי ספאם, גוגל משתמשים גם בדיווחי משתמשים בכדי לזהות אתרים שמוכרים או קונים קישורים ומדווחים על כך בטופס דיווח ספאם.

פיצ'ר נוסף שמאפשר לגוגל לזהות קישורים לא טבעיים הוא כלי ה-disavow של גוגל שמאפשר לבעלי אתרים לדחות קישורים שמקשרים לאתר שלהם.
מדוע בעלי אתרים ירצו לדחות קישורים שהם יצרו או קנו?
הסיבה לכך היא מאוד פשוטה, כאשר גוגל מענישים אתר הם מודיעים לבעל האתר על העונש ועל כך שהאתר שלו מכיל קישורים לא טבעיים אך, הם לא מוסרים לבעל האתר מידע על אילו מהקישורים שמפנים לאתר שלו, הם קישורים לא טבעיים.
איש SEO של אתר שנענש, יכול להגיש לגוגל רשימה של קישורים שהוא רוצה לדחות משום שלדעתו הם אלה שעלו על הרדאר של גוגל כקישורי ספאם.
ואילו קישורים לדעתכם הוא יגיש ברשימה?
כמובן שאת כל הקישורים הקנויים או את כל הקישורים שנוצרו עבור האתר באופן לא טבעי.
וכך, במהלך השנים משנת 2012, השנה בה גוגל שחררו את כלי ה-disavow, גוגל הצליחו בעזרת דיווחי בעלי אתרים, ליצור רשימה שחורה ומקיפה של אתרים אשר עוסקים במכירת קישורים לצרכי SEO.
אם האתר שלך מקבל קישורים מאתרים ברשימה הזו, הוא יסומן כאתר שקנה קישורים.

אין לי שום ספק, שהאלגוריתם של גוגל הוא יעיל מאוד בזיהוי קישורים קנויים ובכל פעם שאתה קונה קישור לקידום, אתה מסתכן בבזבוז משאבים וכספים ואולי גם בענישה.

מה הסיכון בקניית קישורים?
מה הסיכון בקניית קישורים?

מה הסיכון בקניית קישורים לקידום בגוגל?

פעם גוגל היו מענישים אתרים רבים באמצעות הסרת דפים מהאינדקס ואפילו הסרה של אתרים שלמים. גם היום זה קורה, אבל פחות.
גוגל מענישים אתרים שקונים קישורים גם באמצעות הפחתה בדירוג.
ירידה בדירוג היא צורת ענישה שמבלבלת מאוד בעלי אתרים, משום שהם מייחסים את הירידה למשהו לא נכון שהם ביצעו בסמיכות לירידה בדירוג ובעוד שהירידה בדירוג עשויה להיות בגלל קישורים לא טבעיים שהם קנו מלפני זמן רב.
אמצעי נוסף של גוגל להילחם בקישורים קנויים, הוא פשוט לא להעביר בקישור היוצא את הסמכותיות של האתר המוכר לאתר הקונה כך, שהקונה רק מבזבז את כספו במחשבה שהקישור יועיל לו, כאשר הוא למעשה קונה קישור חסר תועלת.

לסיכום, כאשר אתה קונה קישורים לקידום, במקרה הגרוע ביותר, האתר שלך יעלם מהאינדקס של גוגל ובמקרה הפחות גרוע, אתה תבזבז את הכסף שלך על קישורים חסרי תועלת.

מה כדאי לעשות בכדי לקדם את האתר?

כדי שהאתר שלך יתקדם בגוגל אתה צריך לנקוט באסטרטגיה שמרכזה יצירת תוכן לקידום אתרים שהוא איכותי וייחודי.
המטרה של גוגל וכל מנועי חיפוש היא לספק את התוכן הטוב ביותר לגולש והצלחתו של גוגל כמנוע חיפוש היא אודות לעובדה שהם אכן הצליחו לספק את צרכי הגולשים לאורך השנים. (לקריאה מורחבת על מנועי חיפוש בעולם לחצו).
לכן, במקום לנסות לבצע מניפולציות על אלגוריתמי הדירוג השונים של גוגל ולקנות קישורים לצרכי קידום, כדאי לך להתרכז במתן מענה לצרכי הגולשים.
קידום אתרים מודל 2023 מתרכז בקידום על פי שלושה עקרונות חשובים:

1. זיהוי קהל היעד שלך וביטויי החיפוש שמאפיינים אותו

אתה צריך לבצע מחקר מילות מפתח מקיף שיכלול את כל ביטויי החיפוש שמחפשים גולשים שעשויים להיות קהל היעד שלך וזה כולל גם ביטויים אשר מעידים על כוונות רכישה וגם ביטויים שמעידים על כוונה לקבל מידע.

2. יצירת תוכן איכותי וייחודי

האמרה הידועה של ביל גייטס "תוכן הוא המלך" בשנת 1996 חזתה את העתיד שעיקר הכסף באינטרנט יגיע מצריכת תוכן.
תוכן הוא מה שהגולש מחפש בגוגל באמצעות ביטויי חיפוש.
לכל ביטוי חיפוש יש ציבור של גולשים שמחפש אותו מתוך צורך מסוים.
אתה צריך לאתר את המכנה המשותף של צרכי הגולשים ולתת להם את המענה הטוב ביותר.
אם תייצר תוכן זהה לקיים, אתה לא תתקדם בגוגל.
בכדי להתקדם בגוגל, אתה צריך לייצר תוכן ייחודי ואיכותי

במיוחד כיום שמתבצע עדכון תוכן מאוד גדול בגוגל חובה לשים דגש על תוכן איכותי ומועיל למשתמשים של גוגל, שתכלס רוצה שגוגל יהיה וימשיך להיות המונע חיפוש המוביל בעולם.

לקריאה מורחבת על תוכן לקידום אתר בגוגל לחצו על הקישור (יש שם מלא ערך).

תוכן הוא המלך בקידום אתרים
תוכן הוא המלך בקידום אתרים

3. הפצת התוכן באמצעות קישורים טבעיים

אתה לא צריך לפחד מקישורים חיצוניים לאתר.
לקישורים חיצוניים לאתר יש עדיין חשיבות רבה.
אתה לא צריך לקנות קישורים לקידום האתר, מאתרים שקישורים לקידום זה כל מה שהם מציעים.
אתה צריך להשיג קישורים מאתרים רלוונטיים לתחום שלך, מדפים באתרים הללו שיביאו לך חשיפה ותנועת גולשים רלוונטית לתחום בו אתה עוסק – קישור לקידום אורגני מאתר כזה יתרום לאתר שלך.
מרבית הקישורים הקנויים לצרכי SEO, גם כאלה שמגיעים מאתרי חדשות גדולים ממוקמים במקומות שלא יספקו לך שום חשיפה ותנועת גולשים לכן, כדאי לך להפסיק לבזבז עליהם כסף רב!!
השקע את הכסף והמשאבים שלך בתוכן שגולשים רבים ירצו לשתף ברשתות חברתיות. קישורים מרשתות חברתיות לא יסייעו לך לקדם את האתר באופן ישיר אולם, בקידום נכון הם ייצרו לך חשיפה באופן שיחזק את המוניטין שלך ובכך גם המוניטין שלך בגוגל יתחזק.
דוגמה לחיזוק מוניטין של אתר בגוגל היא כאשר כמות רבה של גולשים מחפשים את שם האתר בגוגל.

עדיין צריך קישורים לקידום בגוגל היום?

 יש המון בעלי אתרים ומקדמי אתרים שמתמשים בכל עניין הקישורים לרעה הם בעצם מקשרים מאתרים לא טובים כמו דפים 404 ודפי שגיאה או דפים שמכילים תכנים לא אייכותים בלשון המעטה (תנו לדמיון שלכם להתפרע) לאתרים מסוימים במטרה לפגוע באותם אתרים (מה שנקרא בשפת העם מתקפת קישורים) ולהראות לגוגל שהאתר שאליו הם מקשרים יש כביכול קשר לאותם אתרים לא טובים ובכך לפגוע בו בדירוגים.. גוגל חכמים והם מודעים לבעיה הזו ולכן הם יצרו כלי שנקרא google disavow tool שמאפשר לך להתנער מאותם קישורים שהמקדמי אתרים/מי שמעוניין לפגוע באתר שמים כדי להוריד את האתר שלך בדירוגים.. אז תכלס זה לא מדאיג כי בעולם קידום האתרים לכל בעיה יש פתרון רק צריך להיות מקדם אתרים מומלץ איכותי וטוב בשביל לדעת את כל המניפולציות הקטנות האלה.

בתמונה הבאה ניתן לראות נתונים מתוך מערכת ahrefs על אתר של לקוח שלי שיש בו תנועת גולשים מדהימה באתר (אזור 6K בחודש) שעשו עליו מתקפת קישורים ובנו אליו באזור השלושה חודשים 5K קישורים!! אך הדבר לא מדאיג אותי בכלל וישר ידעתי להגיד לגוגל ב google disavow tool להתעלם מאותם קישורים והאתר שלו ממשיך להיות בדירוגים מאוד גובהים בגוגל ולקבל טראפיק גולשים באתר. כל מקדם אתרים מומלץ יודע לעשות את הדבר הזה לכן חשוב לבחור אחד עם קבלות והוכחות.

מתקפת קישורים על האתר של לקוח שלי
מתקפת קישורים על האתר של לקוח שלי

לסיכום

אל תבזבז את הכסף ומשאבי הזמן שלך על קישורים לקידום אורגני בגוגל!

אל תחפש קיצורי דרך כמו קידום אתרים עם בינה מלאכותית וchatgpt.
השקע כסף וזמן ביצירת תוכן איכותי, ייחודי אשר נותן את המענה הטוב ביותר לצרכי קהל היעד של האתר שלך.
הפץ את התוכן הזה ודאג לחשוף אותו במקומות בהם נמצא קהל היעד שמתעניין בתוכן שלך.
זו הדרך לקדם את האתר שלך בהצלחה בגוגל!

זה מה שאני כמקדם אתרים אורגני עושה עבור הלקוחות שלי וזה עובד נפלא!

שאלות נפוצות על קישורים לקידום אורגני

המחיר של קניית קישור משתנה מאתר לאתר – זה תלוי בגודל האתר, הסמכות והאיכות שלו, אך כמו שציינו במאמר אנחנו לא ממליצים לקנות קישורים לקידום האתר בגוגל! 

חסכו את הכסף והשקיעו בתוכן איכותי ובעל ערך.

ראו גם: תוכן איכותי לקידום אתרים

כדי לקנות קישורים לקידום האתר בגוגל יש מספר דרכים:

  1. לפנות לחברות המוכרות קישורים.
  2. לפנות לבעלי אתרים ולבקש מהם לקנות קישור.

הם לא תורמים (בעבר הם כן היו תורמים אבל היום לא) לכן חשוב לשים דגש על תוכן איכותי באתר.

זה מאוד משתנה בהתאם לאתר.

לקריאה מורחבת על מחירון קידום אתרים לחצו על הקישור.

מה היה לנו עד עכשיו?

מי כתב את התוכן המדהים הזה?

היי, כאן נדב, מקדם אתרים, יזם, אוהב לרוץ והבעלים והמייסד של מיינדמארק.

את מיינדמארק פתחתי במטרה לעזור לבעלי עסקים, אני יודע שזה נשמע קלישאה אך עם יד הלב, זו הסיבה.

המטרה שלנו פשוטה וממוקדת והיא להטיס עסקים קדימה בעזרת קידום אתרים איכותי וברמה הגבוהה ביותר שיש בשוק היום , אנו מתמחים בקידום אתרים בגוגל, ברוכים הבאים לחברת קידום אתרים שנותנת את כל הלב והנשמה.

ליצרת קשר, חייגו: 050-3320200

נדב.

נדב בונפד מקדם אתרים והבעלים של מיינדמארק
נדב בונפד מקדם אתרים והבעלים של מיינדמארק
Shape
Shape

פוסטים קשורים

קידום אתרים לעורכי דין
קידום אתרים

קידום אתרים לעורכי דין

מחפשים קידום אתרים בגוגל לעורכי דין? הגעתם ליעד! קידום אתרים זו ההתמחות שלנו ובדגש רב על קידום אתרים לעורכי דין בגוגל. עם כותבים מנוסים מהתחום ובמחירים הוגנים.

קרא עוד »
מחקר מילות מפתח
קידום אתרים

איך עושים מחקר מילות מפתח

מחקר מילות המפתח הוא אחד השלבים הקריטיים והראשוניים ביותר שאנחנו מבצעים לפני שאנחנו מתחילים לקדם אתרי אינטרנט. המחקר שנעשה ישפיע על האופן בו נקדם את האתר.

קרא עוד »
מונטיזציה
שיווק דיגיטלי

מונטיזציה – monetization

מונטיזציה…? (גם לנו בהתחלה זה נשמע סינית) אבל אל דאגה! דאגנו לכם למדריך קל ופשוט שיעשה לכם סדר בשאלה "מה זה מונטיזציה?" – המאמר נכתב על ידי מומחה בשיווק!

קרא עוד »